Login: Hasło:
   Zapamiętaj mnie w: Portal biznesowy.net
Zarejestruj  |  Zapomniałem hasła
Portal Biznesowy.net dla firm - INTERNET DLA BIZNESU!Szkolenia finansowane z Unii Europejskiej

Szkolenia finansowane z Unii Europejskiej


Współczesny rynek wymusza na nas ciągły rozwój i doskonalenie swoich możliwości, a czasem nawet zupełnie przebranżowienie. Niekiedy jednak zarówno dla pracodawcy jak i osoby prywatne nie mają środków na kosztowne szkolenia zawodowe. Mimo to nie muszą oni rezygnować z dokształcania się – mogą oni skorzystać ze szkoleń finansowanych z Unii Europejskiej lub Europejskiego Funduszu Społecznego. W przeciwieństwie do komercyjnych szkoleń kosztują niewiele, często też są bezpłatne, a oferują kursy o różnorodnej tematyce: od artystycznych, przez komputerowe po językowe.

 

Czy to dla mnie?


Zainteresować się takimi kursami powinien każdy. Osoby obecnie pracujące mogą zdobywać nowe kompetencje, co zapewni im bezpieczne miejsce w firmie. Bezrobotni mogą podjąć kurs, który pozwoli im na zatrudnienie w dziedzinach w których brakowało im wcześniej kompetencji. Pracodawcy mogą poszukiwać takich kursów, aby inwestować w pracowników – lepiej podnieść kwalifikacje obecnych niż zatrudniać nowych i zwiększać rotację osób w firmie. Pracownik w którego się inwestuje czuje się bardziej wartościowy, a także zżyty z firmą. Nie bez znaczenia jest fakt, że szkolenia z UE często skierowane są do osób, które mogą mieć trudności ze znalezieniem pracy, np. niepełnosprawnych lub osób po 50 roku życia, jak np. projekt dojrzały przedsiębiorca. Unia stawia także na szkolenie w dziedzinach, w których brakuje specjalistów jak opolski projekt „Strzecharstwo zapomniane”. Kursy pozwalają nie tylko na zdobycie konkretnej wiedzy z danej dziedziny. To także okazja by nadać odpowiedni kierunek naszej karierze, poznać nowe idee czy ludzi.

 

Jak i gdzie szukać?


Szkolenia finansowane z UE i EFS to ciekawa alternatywa dla komercyjnych szkoleń, jednak nie są one reklamowane tak dobrze jak szkolenia komercyjne. Często nie wiemy gdzie szukać danego szkolenia i do kogo się zgłosić – informacje są dla nas niejasne lub gubimy się w biurokratycznych zawiłościach. Aby znaleźć odpowiednie szkolenie należy sobie odpowiedzieć na pytanie: kim jestem w tej chwili i jakich zmian oczekuję. Kiedy założymy sobie cel, choćby bardzo ogólny, łatwiej będzie nam znaleźć ofertę skierowaną do nas. Oto przykład: mam 19 lat, pochodzę z małej miejscowości , nie pracowałam, ale chciałabym rozpocząć pracę. Wiem że w okolicy jest dużo samotnych starszych osób, szukam więc kursu, który będzie z tym związany, jak np. kurs na „Asystentkę osoby starszej”. Możemy się zastanowić jakie umiejętności pozwolą nam być mobilniejszymi na lokalnym rynku pracy lub jak pozwolą nam korzystać z aktualnych trendów w okolicy.


Konkretnych kursów możemy szukać w Internecie lub lokalnych mediach. Możemy korzystać ze stron rządowych lub katalogów firm oferujących szkolenia unijne, takich jak np. Szkolenia UE http://www.szkolenia-ue.pl/. Warto też szukać w ofertach komercyjnych firm szkoleniowych, ponieważ często oferują one szkolenia unijne. Czasem też takie oferty trafiają do szkół czy konkretnych ośrodków pracy – dlatego warto zainteresować nimi pracodawcę. To obopólna korzyść przy minimalnym nakładzie ekonomicznym ze strony firmy. Szkoleń jest wiele, dlatego sprawdź, które Cię najbardziej interesują i skorzystaj z pieniędzy jakie oferuje Unia Europejska na Twój rozwój osobisty.

Polecamy!


Popularne frazy
Statystyki Portalu
  • Oczekujące prezentacje: 48
  • Kategorie główne: 15
  • Podkategorie: 268
Firmy wg. PageRank