Login: Hasło:
   Zapamiętaj mnie w: Portal biznesowy.net
Zarejestruj  |  Zapomniałem hasła
Portal Biznesowy.net dla firm - INTERNET DLA BIZNESU!Białe certyfikaty efektywności energetycznej. Wnioski po przetargu, rozliczanie

Portal Biznesowy.net jest Patronem
 seminarium „Białe certyfikaty
efektywności energetycznej.
Wnioski po przetargu, rozliczanie”
 Western Energy Consulting zaprasza na seminarium pt. „Białe certyfikaty efektywności energetycznej. Wnioski po przetargu, rozliczanie”, które odbędzie się 6 lutego 2014 r. w Warszawie.

31 grudnia 2012 został ogłoszony przez Prezesa URE pierwszy przetarg efektywnościowy. Ponad połowa wniosków została odrzucona ze względu na błędy rachunkowe i formalne. Wartość przyznanych certyfikatów w przeliczeniu na tony oleju ekwiwalentnego wynosi zaledwie 21 tys. toe, natomiast pula do rozdania wynosiła 550 tys. toe. Zgodnie z definicją ustawową, świadectwa efektywności energetycznej są zbywalnymi prawami majątkowymi i podlegają obrotowi giełdowemu. Świadectwo efektywności energetycznej umorzone do dnia 31 marca danego roku kalendarzowego jest uwzględniane przy rozliczeniu obowiązku umarzania świadectw w poprzednim roku kalendarzowym. Zgodnie z art.27 ust. 7 ustawy o efektywności energetycznej, prawa majątkowe nieumorzone do dnia 31 marca 2016 r., wygasają z mocy prawa z dniem 1 kwietnia 2016 r.
2014 rok będzie zatem pierwszym rokiem w którym trzeba będzie się rozliczyć z obowiązku umarzania świadectw efektywności energetycznej. Jak do tych rozliczeń przygotowują się firmy? Jak należy to zrobić? Co grozi za nienależyte rozliczenie obowiązku? Jak wypełniać deklaracje, żeby w przyszłości otrzymać świadectwa efektywności energetycznej?
Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć podczas specjalistycznego seminarium. Ma ono na celu upowszechnić i podnieść poziom wiedzy wśród polskich podmiotów, a ponadto umożliwić czerpanie zysku z obrotu białymi certyfikatami.

W programie m.in.:

- omówienie sposobu rozliczenia obowiązku
- podsumowanie drugiego przetargu efektywnościowego – uczestnicy będą mogli sprawdzić czy złożyli oferty przetargowe we właściwy sposób i czy dostaną białe certyfikaty
- obrót certyfikatami na giełdzie – czyli jak w praktyce handlować świadectwami efektywności energetycznej
- otoczenie regulacyjne
- doświadczenia praktyków

Pośród prelegentów znajdą się m.in.:

- Paweł Płachecki, specjalista Urzędu Regulacji Energetyki
- Adam Spyra, Spółka Energetyczna „Jastrzębie” S.A.
- Piotr Trendowski, Trigon Dom Maklerski
- przedstawiciele kancelarii prawnej Clifford ChanceZapraszamy do rejestracji, więcej szczegółów i formularz zgłoszeniowy na stronie internetowej:
http://event.westernenergyconsulting.com/bc
 
Kontakt do Organizatora:
Western Energy Consulting
+48 71 780 64 74
info@westernenergyconsulting.com
www.westernenergyconsulting.com

Miejsce wydarzenia:
JM Apart Hotel ****, ul Grzybowska 45, Warszawa

Polecamy!


Popularne frazy
Statystyki Portalu
  • Oczekujące prezentacje: 48
  • Kategorie główne: 15
  • Podkategorie: 268
Firmy wg. PageRank